Jak bez problémů poslat data elektronickou cestou

print

globe-107394_640Taky se vám stalo, že jste chtěli poslat velký balík dat – např. fotky, videa – pomocí online služby např. www.uschovna.cz ? nebo nahrát své video na YouTube? a systém spadl nebo se přestal odesílat?

Váš problém může vyřešit nastavení počítače, tak aby po pár minutách nepřešel do režimu spánku a zůstal pěkně „vzhůru“ a pracoval. Prostě aby úkol, co mu byl zadán měl možnost dokončit až do konce.

Jak to provést?

Buď budete každou chvilku, alespoň hýbat myší, aby počítač neusnul nebo uděláte drobnou úpravu v nastavení počítače.

Tady je návod

V NASTAVENÍ svého počítače (symbol ozubeného kolečka) najděte OVLÁDACÍ PANELY a vyberte MOŽNOSTI NAPÁJENÍ a v tomto okně klikněte na NASTAVENÍ REŽIMU SPÁNKU. Nastavte si to tak, aby se PŘI NAPÁJENÍ ZE SÍTĚ počítač vypnul např. PO 5 HODINÁCH a dejte ULOŽIT ZMĚNY (viz obrázek).

Stejného výsledku můžete docílit, když spustíte hledání ve svém počítači (symbol lupy) a do vyhledávacího pole napíšete „režim spánku“ – klikněte na požadované sousloví z nabídky a počítač si nastavte – „při napájení ze sítě počítač přejde do režimu spánku po této době“ a dopníte např. 5 hodin.

To znamená, že pokud dáte svůj počítač na nabíječku, přejde do režimu spánku za 5 HODIN. Při tomto nastavení, bude mít počítač dostatek času k odeslání vaší zásilky. Když na nabíječce nebude (bude-li svou energii čerpat z BATERIE), přejte do režimu spánku za 10 minut (viz obrázek).

clanek_rezim_spanku1

Aby Vaše obrazovka zbytečně nesvítila, použijte VYPNUTÍ MONITORU, POZOR NE POČÍTAČE. U klasického počítače je zřejmé, jak monitor vypnout (tlačítko přímo na monitoru), ale u notebooku je to různé. Někdy se toto tlačítko nachází přímo na klávesnici notebooku. Pokud jím Váš notebook nedisponuje, nainstalujte si jednoduchou aplikaci Turn Off LCD.  Stáhněte si ji zde.  Potom ji stačí, ze složky do které se stáhla, přetáhnout např. na plochu nebo na hlavní panel, kde jej budete mít vždy po ruce. Tímto vypnete svícení obrazovky a ušetříte energii. Počítač bude nadále pracovat a nemusí předávat svou energii do svícení monitoru, když jej nepotřebuje. Jak monitor zase rozsvítit? – po zmáčkutí libovolné klávesy.

 
Share